  • CDRH50D28BT150NP-100MC
CDRH50D28BT150NP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH50D28BT150NP-100MC
HK JDW NO:
738-CDRH50D28BT150NP-100MC
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 13665
Step5Bar-code shipping tag
CDRH50D28BT150NP-100MC
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH50D28B/T150
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.197W 5.30mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.75A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    95mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm