  • CDRH5D28RNP-8R0NC
CDRH5D28RNP-8R0NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH5D28RNP-8R0NC
HK JDW NO:
738-CDRH5D28RNP-8R0NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH5D28RNP-8R0NC
Description:
Quantity:
In Stock : 1881
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CDRH5D28RNP-8R0NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    400.011771mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH5D28R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.232W 6.00mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    49.9mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2424
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm