  • CDRH62B-100MC
CDRH62B-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH62B-100MC
HK JDW NO:
738-CDRH62B-100MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH62B-100MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH62B-100MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH62
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.244W 6.60mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    6.1976mm