  • CDRH62B-120MC
CDRH62B-120MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH62B-120MC
HK JDW NO:
738-CDRH62B-120MC
Datasheet:
CDRH62B-120MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH62B-120MC
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Series
    CDRH62
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.244W 6.60mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    6.1976mm