  • CDRH62BNP-121MC
CDRH62BNP-121MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH62BNP-121MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDRH62BNP-121MC
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
CDRH62BNP-121MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH62BNP-121MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH62B
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    270 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Current
    220mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2725
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.38Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    120 µH
  • Height
    3mm
  • Length
    6.2mm
  • Width
    5.9mm