  • CDRH74NP-470MC-B
CDRH74NP-470MC-B
advertisement
Manufacturer No:
CDRH74NP-470MC-B
HK JDW NO:
738-CDRH74NP-470MC-B
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH74NP-470MC-B
Description:
Quantity:
In Stock : 11032
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CDRH74NP-470MC-B
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2006
  • Series
    CDRH74
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7.5mm
  • Current Rating
    880mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    880mA
  • Case/Size Code
    3030
  • DC Current
    880mA
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm