  • CDRH8D38/ANP-680MC
CDRH8D38/ANP-680MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH8D38/ANP-680MC
HK JDW NO:
738-CDRH8D38/ANP-680MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH8D38/ANP-680MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH8D38/A
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.5mm
  • Current Rating
    650mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    318.8mOhm Max
  • Max DC Current
    650mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    3232
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm