  • CDRH8D38NP-470NC
CDRH8D38NP-470NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH8D38NP-470NC
HK JDW NO:
738-CDRH8D38NP-470NC
Datasheet:
CDRH8D38NP-470NC
Description:
Quantity:
In Stock : 565
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CDRH8D38NP-470NC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2010
  • Series
    CDRH8D38
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.3mm
  • Current Rating
    1.42A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    189mOhm Max
  • Max DC Current
    1.42A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.52A
  • Case/Size Code
    3232
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm