  • CDRR105NP-100MC
CDRR105NP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRR105NP-100MC
HK JDW NO:
738-CDRR105NP-100MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRR105NP-100MC
Description:
Fixed Inductors SMD Power Inductor 10UH 3A
Step5Bar-code shipping tag
CDRR105NP-100MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2011
  • Series
    CDRR105
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    47.5mOhm Max
  • Max DC Current
    3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.48A
  • Case/Size Code
    4141
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm