  • CDRR94ANP-101MC
CDRR94ANP-101MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRR94ANP-101MC
HK JDW NO:
738-CDRR94ANP-101MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRR94ANP-101MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRR94ANP-101MC
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRR94A
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.508Lx0.370W 12.90mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    760mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    406.7mOhm Max
  • Max DC Current
    760mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    800mA
  • Case/Size Code
    137
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm