  • CEP123NP-3R2MC
CEP123NP-3R2MC
advertisement
Manufacturer No:
CEP123NP-3R2MC
HK JDW NO:
738-CEP123NP-3R2MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CEP123NP-3R2MC
Description:
Quantity:
In Stock : 292
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CEP123NP-3R2MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    1.500002g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CEP123
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    5.8A
  • Inductance
    3.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14.2mOhm Max
  • Max DC Current
    5.8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4949
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm