  • CF12JA300K
CF12JA300K
advertisement
Manufacturer No:
CF12JA300K
HK JDW NO:
762-CF12JA300K
Datasheet:
CF12JA300K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 300kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF12JA300K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -850ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.7mm