  • CF14JA10M0
CF14JA10M0
advertisement
Manufacturer No:
CF14JA10M0
HK JDW NO:
762-CF14JA10M0
Datasheet:
CF14JA10M0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF14JA10M0
  • Temperature Coefficient
    0/ -1500ppm/°C
  • Resistance
    10MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%