  • CF14JA7K50
CF14JA7K50
advertisement
Manufacturer No:
CF14JA7K50
HK JDW NO:
762-CF14JA7K50
Datasheet:
CF14JA7K50
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF14JA7K50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm