  • CF200-A12C
CF200-A12C
advertisement
Manufacturer No:
CF200-A12C
HK JDW NO:
540-CF200-A12C
Package:
Datasheet:
CF200-A12C
Description:
Quantity:
In Stock : 6465
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF200-A12C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    510g
  • Operating Temperature
    -5°C~50°C
  • Size / Dimension
    3.30Lx5.00W x 1.50 H 83.8mmx127.0mmx38.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, Hot Swappable, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    10
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    CE, cUR
  • Efficiency
    86%
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    16.6A
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    16.6A
  • Output Power
    200W
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    16.6A
  • Max Output Power
    200W
  • Nominal Output Voltage
    12V
  • Height
    38.1mm