  • CF25-155-JTW
CF25-155-JTW
advertisement
Manufacturer No:
CF25-155-JTW
HK JDW NO:
4394-CF25-155-JTW
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 1.5MOhm,
Step5Bar-code shipping tag
CF25-155-JTW
  • Type
    Parameter
    Select All
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    250V
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%