  • CF252016-8R2K
CF252016-8R2K
advertisement
Manufacturer No:
CF252016-8R2K
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-CF252016-8R2K
Package:
1008
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF252016-8R2K
  • Package / Case
    1008
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Inductance
    8.2 μH
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.6Ohm
  • Height
    1.6mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm