  • CF252016-R82K
CF252016-R82K
advertisement
Manufacturer No:
CF252016-R82K
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-CF252016-R82K
Package:
1008
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF252016-R82K
  • Package / Case
    1008
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Depth
    2.2mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    820 nH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • Max DC Current
    290mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    610mOhm
  • DC Current
    290mA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm