  • CF720KA00384382
CF720KA00384382
advertisement
Manufacturer No:
CF720KA00384382
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-CF720KA00384382
Package:
Datasheet:
Description:
GK,NICU,CF,PROF,V0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF720KA00384382
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
  • Shape
    Rectangular
  • Mfr
    Laird Technologies EMI
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    EcoFoam?, CF-700
  • Type
    Conductive Foam Sheet
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73°F (23°C)
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Length
    17.252" (438.20mm)
  • Width
    0.150" (3.80mm)
  • Thickness - Overall
    0.079" (2.00mm)