  • CFB600-48S32P
CFB600-48S32P
advertisement
Manufacturer No:
CFB600-48S32P
HK JDW NO:
136-CFB600-48S32P
Package:
Full Brick
Datasheet:
CFB600-48S32P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFB600-48S32P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CFB600 (600W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.50 H 116.8mmx61.0mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    608W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    32V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    19A