  • CFM2005S
CFM2005S
advertisement
Manufacturer No:
CFM2005S
HK JDW NO:
136-CFM2005S
Package:
Datasheet:
CFM2005S
Description:
Switching Power Supplies 20W 85-264VAC 24VDC 920mA
Step5Bar-code shipping tag
CFM2005S
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CFM2005S.
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    99.999994g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    CFM20 (20W)
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.00W x 0.91 H 88.9mmx50.8mmx23.0mm
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    22W
  • Depth
    50.8mm
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    20W
  • Current - Output 1
    920mA
  • Height
    25.4mm