  • CFM200M240
CFM200M240
advertisement
Manufacturer No:
CFM200M240
HK JDW NO:
136-CFM200M240
Package:
Datasheet:
CFM200M240
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CFM200M240
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C With Derating
  • Series
    CFM200M (200W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.48 H 101.6mmx50.8mmx37.6mm
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    200W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, TUV
  • Efficiency
    93.5%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    8.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC