  • CFM21S090-S
CFM21S090-S
advertisement
Manufacturer No:
CFM21S090-S
HK JDW NO:
136-CFM21S090-S
Package:
Datasheet:
CFM21S090-S
Description:
Switching Power Supplies 20W, Screw Terminals 90-264VACin, 9Vout
Step5Bar-code shipping tag
CFM21S090-S
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM21 (20W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx1.60W x 0.77 H 76.2mmx40.6mmx19.5mm
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    21W
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    5.656kV
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output 1
    2.3A
  • Height
    20.4mm