  • CFS-20632768HZCB
CFS-20632768HZCB
advertisement
Manufacturer No:
CFS-20632768HZCB
HK JDW NO:
185-CFS-20632768HZCB
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
CFS-20632768HZCB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFS-20632768HZCB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Load Capacitance
    9pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±5ppm
  • Height Seated (Max)
    0.244 6.20mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CFS-206
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.075Dia 1.90mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35kOhms