  • CFUKG455KE4A-R0
CFUKG455KE4A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CFUKG455KE4A-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CFUKG455KE4A-R0
Package:
Chip, 3 PC Pads
Datasheet:
CFUKG455KE4A-R0
Description:
Signal Conditioning 455KHZ 4ELEM. CHIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFUKG455KE4A-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Chip, 3 PC Pads
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFUKG
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.236W 7.50mmx6.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    4 ELEMENTS
  • Frequency
    1.5kHz
  • Physical Dimension
    L6.5XB6.0XH4.0 (mm)/L0.256XB0.236XH0.157 (inch)
  • Impedance
    1.5kOhm
  • Bandwidth
    7.5kHz
  • Insertion Loss (dB)
    6 dB
  • Height
    3.9878mm
  • Length
    6.5mm