  • CFV-20660003DZFB
CFV-20660003DZFB
advertisement
Manufacturer No:
CFV-20660003DZFB
HK JDW NO:
185-CFV-20660003DZFB
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
CFV-20660003DZFB
Description:
CRYSTAL 60.0030KHZ 12.5PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
CFV-20660003DZFB
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    CFV-206
  • Size / Dimension
    0.075Dia 1.90mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    60kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.244 6.20mm