  • CGA2B3X7R1E683M050BB
CGA2B3X7R1E683M050BB
advertisement
Manufacturer No:
CGA2B3X7R1E683M050BB
HK JDW NO:
769-CGA2B3X7R1E683M050BB
Description:
CGA 0.068μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 11093
Step5Bar-code shipping tag
CGA2B3X7R1E683M050BB
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm