  • CGA5H1C0G2A473J115AE
CGA5H1C0G2A473J115AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA5H1C0G2A473J115AE
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CGA5H1C0G2A473J115AE
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CGA 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 3722
Step5Bar-code shipping tag
CGA5H1C0G2A473J115AE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CGA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm