  • CGA5H2X8R2A104M115AA
CGA5H2X8R2A104M115AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA5H2X8R2A104M115AA
HK JDW NO:
769-CGA5H2X8R2A104M115AA
Description:
CGA 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1180
Step5Bar-code shipping tag
CGA5H2X8R2A104M115AA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm