  • CGA8R4NP02E104J320KN
CGA8R4NP02E104J320KN
advertisement
Manufacturer No:
CGA8R4NP02E104J320KN
HK JDW NO:
769-CGA8R4NP02E104J320KN
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
CGA 0.1μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1460
Step5Bar-code shipping tag
CGA8R4NP02E104J320KN
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    3.2mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.138 3.50mm
  • Thickness
    3.5052mm