  • CGH242T450W4L
CGH242T450W4L
advertisement
Manufacturer No:
CGH242T450W4L
HK JDW NO:
512-CGH242T450W4L
Package:
Datasheet:
Description:
2.4mF Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
CGH242T450W4L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Capacitance
    2.4mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40.1Ohm
  • Diameter
    63.5mm
  • Height
    117.47mm