  • CGS932U050V2C
CGS932U050V2C
advertisement
Manufacturer No:
CGS932U050V2C
HK JDW NO:
192-CGS932U050V2C
Datasheet:
CGS932U050V2C
Description:
CGS 9300μF Capacitor -10% +75% Bulk Chassis Mount -40°C~85°C Polar 22mm Radial, Can - Screw Terminals
Quantity:
In Stock : 34
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CGS932U050V2C
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Tolerance
    -10% +75%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Capacitance
    9300μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    22mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    50.8mm
  • Height
    54mm
  • Length
    54mm