  • CHF3020CBF221R
CHF3020CBF221R
advertisement
Manufacturer No:
CHF3020CBF221R
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CHF3020CBF221R
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
220Ohms, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHF3020CBF221R
  • Package / Case
    Axial
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    220Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Base Part Number
    CHF3020
  • Lead Style
    Tab
  • Lead/Base Style
    Tab
  • Coating, Housing Type
    Aluminum Oxide
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    5.08mm