  • CHF3020DBF301R
CHF3020DBF301R
advertisement
Manufacturer No:
CHF3020DBF301R
HK JDW NO:
103-CHF3020DBF301R
Datasheet:
CHF3020DBF301R
Description:
FIXED RESISTOR 300Ohm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
CHF3020DBF301R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Resistance
    300Ohm
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm