  • CHF3020DBF501R
CHF3020DBF501R
advertisement
Manufacturer No:
CHF3020DBF501R
HK JDW NO:
103-CHF3020DBF501R
Description:
500Ohms, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
CHF3020DBF501R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Resistance
    500Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
    Tab
  • Lead/Base Style
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    5.08mm