  • CHP2512L3010FBT
CHP2512L3010FBT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2512L3010FBT
HK JDW NO:
875-CHP2512L3010FBT
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 301Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP2512L3010FBT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    301Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W