  • CIG21L4R7MNE
CIG21L4R7MNE
advertisement
Manufacturer No:
CIG21L4R7MNE
HK JDW NO:
703-CIG21L4R7MNE
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIG21L4R7MNE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CIG21L
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    1.35mm
  • Current Rating
    750mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • DC Current
    750mA
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm