  • CIGW252012GM6R8MNE
CIGW252012GM6R8MNE
advertisement
Manufacturer No:
CIGW252012GM6R8MNE
HK JDW NO:
703-CIGW252012GM6R8MNE
Package:
1008 (2520 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIGW252012GM6R8MNE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CIGW
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm