  • CIH05T9N1JNC
CIH05T9N1JNC
advertisement
Manufacturer No:
CIH05T9N1JNC
HK JDW NO:
703-CIH05T9N1JNC
Package:
0402 (1005 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIH05T9N1JNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    CIH05T
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    9.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.2GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz