  • CIM05U100NC
CIM05U100NC
advertisement
Manufacturer No:
CIM05U100NC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CIM05U100NC
Package:
0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIM05U100NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating
    1.2A
  • Impedance
    10Ohm
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    50mOhm
  • Number of Lines
    1
  • Current Rating (Max)
    1.2A