  • CIMR-V7AZ-22P20B
CIMR-V7AZ-22P20B
advertisement
Manufacturer No:
CIMR-V7AZ-22P20B
HK JDW NO:
607-CIMR-V7AZ-22P20B
Package:
Datasheet:
CIMR-V7AZ-22P20B
Description:
VARI FREQ DRIVE 11A 230V LOAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIMR-V7AZ-22P20B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.3lbs 1.5kg
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2006
  • Series
    Varispeed J7
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    200V~230VAC
  • Current - Output
    11A
  • Voltage - Load
    230V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Variable Frequency Drive (VFD)
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    2.2kW