  • CIMR-V7AZ41P5
CIMR-V7AZ41P5
advertisement
Manufacturer No:
CIMR-V7AZ41P5
HK JDW NO:
607-CIMR-V7AZ41P5
Package:
Datasheet:
CIMR-V7AZ41P5
Description:
VARI FREQ DRIVE 4.8A 460V LOAD
Step5Bar-code shipping tag
CIMR-V7AZ41P5
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.3lbs 1.5kg
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2006
  • Series
    Varispeed J7
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    380V~460VAC
  • Current - Output
    4.8A
  • Voltage - Load
    460V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Variable Frequency Drive (VFD)
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    1.5kW