  • CJT10047RJJ
CJT10047RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT10047RJJ
HK JDW NO:
792-CJT10047RJJ
Package:
Rectangular Case
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CJT10047RJJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    CJT, CGS
  • Size / Dimension
    6.496Lx1.575W 165.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    100W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm