  • CJT2001K0JJ
CJT2001K0JJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT2001K0JJ
HK JDW NO:
792-CJT2001K0JJ
Step5Bar-code shipping tag
CJT2001K0JJ
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
    Flanges
  • Number of Pins
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    6.496Lx2.362W 165.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    306°C
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    200W
  • Voltage - Rated DC
    1kV
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    500mm
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    60mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm