  • CJT20039RJJ
CJT20039RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT20039RJJ
HK JDW NO:
792-CJT20039RJJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR 39Ohm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
CJT20039RJJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    6.496Lx2.362W 165.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    200W
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm