  • CJT6033RJJ
CJT6033RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT6033RJJ
HK JDW NO:
792-CJT6033RJJ
Description:
Chassis Mount, 33Ohms, ±5%, 1kV, 60W
Step5Bar-code shipping tag
CJT6033RJJ
  • Size / Dimension
    4.528Lx1.575W 115.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    33Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    60W
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    60W
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm