  • CJT80068RJJ
CJT80068RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT80068RJJ
HK JDW NO:
792-CJT80068RJJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR 68Ohm, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CJT80068RJJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CJT, CGS
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    15.748Lx2.402W 400.00mmx61.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    800W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    2.323 59.00mm