  • CJT80390RJJ
CJT80390RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT80390RJJ
HK JDW NO:
792-CJT80390RJJ
Description:
FIXED RESISTOR Chassis Mount, 390Ohm, ±5%, 1kV, 80W
Step5Bar-code shipping tag
CJT80390RJJ
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    5.512Lx1.575W 140.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    80W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm