  • CK06BX223KTR
CK06BX223KTR
advertisement
Manufacturer No:
CK06BX223KTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CK06BX223KTR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
CK06BX223KTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    7.37mm