  • CK45-B3DD681KYNR
CK45-B3DD681KYNR
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD681KYNR
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD681KYNR
Datasheet:
CK45-B3DD681KYNR
Description:
CK45 680pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.256Dia 6.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 2276
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD681KYNR
    Select All
  • Mount
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Radial
    B
  • Composition
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3920
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    10mm
  • Thickness
    5mm